Symantec Backup Exec 12.5

Symantec Backup Exec™ 12.5

نماي كلي و معرفي محصول

محصول Symantec Backup Exec™ 12.5 نرم‌افزاري است مبتني بر سرورهاي ويندوزي كه توسط شركت سيمانتك طراحي شده است. اين نرم افزار يك برنامه پشتيبان‌گيري مبتني بر فايل بوده كه قابليت محافظت از ديتا، ثبات در نقل و انتقال داده‌ها، پشتيبان‌گيري بر اساس Disk to Disk to Tape و بازگرداندن آنها در محيط‌هايي مبتني بر ويندوز را دارا مي باشد.

اجزا تشكيل دهنده اين محصول Agent و Option‌هايي هستند كه هر كدام قابليتي را به آن اضافه مي‌كنند. بطور مثال براي سيستم عاملهاي مختلف همانند Windows ،Linux ،Novell و ديتا‌بيس‌هاي مختلف مثل SQL ،Oracle و همچنين سرورهاي گوناگون مثل Exchange ،SharePoint ،Active Directory و غيره، داراي Agent‌ هاي سازگاري است كه با همكاري شركتهاي اصلي سازنده تهيه شده و كاملاً منطبق با روش عملكرد آنها است.

همچنين با وجود قابليت Continuous Data Protection يا محافظت مدام و پيوسته از اطلاعات براي Exchange و فايل سرور و كلاينتها، شما قادر خواهيد بود در هر لحظه يك نسخه پشتيبان زنده از اطلاعات مهم خود داشته باشيد. زيرا اين بخش بطور همزمان تمام تغييرات بر روي اطلاعات شما را ذخيره مي‌كند.

وي‍زگي ديگر اين محصول، امكان بازگرداندن جزء به جزء محتويات مربوط به Exchange ،SharePoint و Active Directory مي‌باشد. اين ويژگي، بازگرداندن تك تك نامه‌هاي شخصي از هر Mailbox و يا بازيابي موردي اسناد موجود در SharePoint و نيز تمامي اجزاي موجود در اكتيو دايركتوري مثل كاربران، گروه‌ها و غيره را مقدور مي‌سازد.

اين نرم افزار حتي قابليت ادغام شدن با ساير محصولات Symantec مثل ™Symantec Endpoint Protection و ™Enterprise Vault را دارد.

Agent ها و متعلقات اضافي:

محصول Symantec Backup Exec™ 12.5 نرم افزاري است كه داراي تعدادي Agent و يا Option براي نرم افزارهاي متعلق به مايكروسافت و يا سيستم عاملهاي غير مايكروسافتي مثل Linux و Novell و ديتا‌بيس‌ها و سرورهاي گوناگون مي‌باشد. اين متعلقات و بخشها اكثراً با همكاري خود شركتهاي سازنده تهيه و توليد گشته و داراي نهايت سازگاري با آنها است. در واقع امكانات اين برنامه براساس تنوع Agent هاي آن و نحوه كار آنها شكل مي‌گيرد. كه هر‌كدام به طور مجزا قابل تهيه مي‌باشند.

قابليتها و امكانات Agent ها:

Agent ها و متعلقات اضافي توضيحات
Symantec Backup Exec Agent for Windows Systems
اين Agent جهت پشتيبان گيري از اطلاعات باز يا بسته روي ويندوز‌ استفاده مي‌شود كه به طور محسوسي بهبود يافته است. در راستاي فوايد آن مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:
• سرعت بالاي جابجايي ديتا در زمان گرفتن Backup
• توانايي گرفتن Backup از فايلهاي باز روي سرور و يا سرورهاي راه دور.
• بازيابي بسيار سريع از روي Tape در زمان رخداد حوادث.
• امكان Backup گيري پيوسته و مداوم در حالت Disk-Based‌ با قابليت تهيه Snapshot در هر لحظه جهت دستيابي سريع به اطلاعات مهم از دست رفته.
Symantec Backup Exec Agent for Microsoft Exchange Server
اين قسمت توانايي بي‏‎‎‌‌‌نظيري در گرفتن Backup از Exchange دارد، به طوري كه قادر به بازگرداندن تك تك Mail ها يا اطلاعات يك Mailbox در كوتاهترين زمان ممكن مي‌باشد. مزاياي آن بطور خلاصه عبارتند از:
• قابليت بازگرداندن حتي يك نامه از درون Mailbox
• عدم نياز به اجراي Backup‌ روي تك تك Mailbox ها
• كاهش مدت زمان بازيابي و گرفتن Backup مربوط به Mailbox
• پشتيباني از Exchange 2007
Symantec Backup Exec Agent for Microsoft SQL Server

قابليت گرفتن Backup به صورت پيوسته و مداوم از SQL از خصوصيات بارز اين Agent است. به كمك اين قابليت ديگر نياز به گرفتن Backup روزانه از اطلاعات موجود در SQL نيست، بلكه با قابليت Continuous Protection به صورت پياپي مي‌توان از اطلاعات موردنظر، Backup گرفت. از ديگر فوايد آن مي‏‎‎‌‌‌توان به بازيابي سريع Backup گرفته شده، روي مقصد Local و همچنين قابليت بازيابي تغييرات دقيقه‌اي انجام شده در اطلاعات، اشاره كرد.

Symantec Backup Exec Agent for Microsoft SharePoint Server
به كمك اين Agent كه مخصوص و سازگار با تمام نسخه‏‎‎‌‌‌هاي SharePoint است، امكان بازيابي موردي تمام اسناد موجود در آن با نهايت سرعت، سادگي و دقت وجود دارد.
Symantec Backup Exec Agent for Oracle on Windows and Linux Servers
اين Agent منحصر به فرد، بصورت كاملاً يكپارچه قابليت حفاظت از اطلاعات و همچنين Log ها و Control File هاي نسخه‏‎‎‌‌‌هاي مختلف Oracle 8i, 9i, 10d, 11g را بدون Offline شدن هيچ يك از آنها دارد. همچنين با قابليت Backup گيري به صورت چند رشته‏‎‎‌‌‌اي موازي باعث افزايش سرعت و كارايي مي‌شود.
Symantec Backup Exec Remote Agent for Linux or UNIX Servers
اين Agent قابليت پشتيبان گيري از سيستمهاي Linux يا UNIX راه دور را در هر دو حالت 32bit و 64bit دارا بوده و براي محصولات زير قابل استفاده است.
Red Hat, Red Flag, Miracle, SUSE, Sun Solaris, VMware, HP UX, NOES SUSE Linux, Solaris 10 on Intel, AIX
Symantec Backup Exec Advanced Disk-Based Backup Option
اين Option‌ امكاني به شما مي‌ دهد كه بتوانيد جهت اشغال نشدن منابع سرور يا محل ذخيره سازي Backup اصلي خود، ابتدا Backup را به صورت Offline روي يك مسير موقت، ذخيره كرده و در زمان مناسب به محل اصلي انتقال دهد.
Symantec Backup Exec Desktop and Laptop Option
يكي از موضوعات اساسي‌ و قابل توجه، چگونگي Backup گرفتن از كامپيوترهاي كاربران در شبكه است. به همين منظور سيمانتك با طراحي اين option و با فوايد زير اين مهم را فراهم نموده است:
• قابليت گرفتن Backup از Desktop ها و Laptop ها.
• امكان محافظت مداوم و پيوسته از آنها در هر دو صورت Offline و Online بودن.
• محيطي ساده شبيه Google در اختيار كاربران قرار مي‌دهد تا هر كاربر بتواند فايلهاي مربوط به دستگاه‏‎‎‌‌ خود را بازيابي كند.
Symantec Backup Exec Agent for VMware Virtual Infrastructures
Agent جديد براي VMware Virtual Infrastructure با كارائي و توانايي بالا، سيستم‌هاي مجازي را شناسائي كرده و حفاظت جامع و كاملي از اطلاعات براي تك تك ماشين‏‎‎‌‌‌هاي مهمان در محيط ESX فراهم مي‏‎‎‌‌‏‎‎‌‌سازد. اين Agent با قابليت و توانايي بالا، قادر به باز گرداندن تنها يك فايل يا كل Image از روي نسخه پشتيبان مي‏‎‎‌‌‏‎‎‌‌باشد كه از جمله مزاياي آن عبارتند از:
• يك Agent به تنهائي قابليت حفاظت از اطلاعات را براي تعداد نامحدودي از سيستم‏‎‎‌‌‌هاي مجازي VMware فراهم مي‏‎‎‌‌‏‎‎‌‌سازد.
• قابليت پشتيبان گيري از كليه سيستم‏‎‎‌‌‌هاي مجازي و سيستم‏‎‎‌‌‌هاي فيزيكي قديمي و حمايت كامل از Disk و Tape.
• سازگار شدن و يكي شدن با VMware Consolidate Backup (VCB) براي بهبود بخشيدن به عمليات پشتيبان گيري و باز گرداندن اطلاعات.
• بازيابي جزء به جزء فايل‏‎‎‌‌‌ها و پوشه‏‎‎‌‌‌ها كه باعث كم شدن زمان بازگرداندن اطلاعات و همچنين هزينه‏‎‎‌‌‌ها مي‏‎‎‌‌‏‎‎‌‌شود.
Symantec Backup Exec Agent for Microsoft Virtual Server
Agent جديد براي Microsoft Virtual Server تمامي سيستم‌هاي موجود بر روي Microsoft Hyper-V يا Virtual Server 2005 SP1 را محافظت نموده و با توانايي و كارايي بالا، قابليت بازگرداندن يك فايل مجازي يا Image كامل از سرور مجازي را از روي تنها يك نسخه پشتيبان به وجود مي‏‎‎‌‌‏‎‎‌‌آورد كه مزاياي آن بصورت زير است:
• بهينه ساختن عمليات پشتيبان گيري و بازگرداندن اطلاعات براي سيستم‌هاي مجازي و سيستم‌هاي فيزيكي از داخل يك Console.
• بازيابي جزء به جزء فايل ها و پوشه ها از روي يك نسخه پشتيبان برايWindows Server 2008 Hyper-V و سيستم‌هاي موجود كه از محيط Windows 2000 و Windows 2003 استفاده مي‏‎‎‌‌‏‎‎‌‌كنند.
• يك Agent به تنهايي قابليت حفاظت از اطلاعات را براي تعداد نامحدودي از سيستم‏‎‎‌‌‌هاي مجازي مايكروسافت فراهم مي‏‎‎‌‌‏‎‎‌‌سازد.
• حفاظت جامع و كامل از كليه اطلاعات موجود در سيستم‌هاي مجازي و حمايت كامل از Disk و Tape.
جمعه 22 خرداد 1388  ساعت: 
دفعات بازديد: 8735
تعداد بازديدكنندگان: 8540

پشتيباني مشتريان

دريافت نرم‌افزار

نظرسنجي

از چه ديواره آتشي استفاده مي‌كنيد؟
Cisco PIX

Netscreen

Watchguard

Packet Alarm